کالاها

دسته بندی ها

دمنوش های پاییزه

ما در پاییز زیبا قرار داریم، برای بعضی از افراد این فصل زیبا فصل راه رفتن در فضای آزاد و فصل سفر نیز می باشد و ما می توانیم با انتخاب درست دمنوش‌ها و خوراکی ها خودمان را از حساسیت و بیماری های این فصل رها کنیم.

بیشترین مواردی که باید توجه داشت استفاده از نوشیدنیها است که علاوه متعادل کردن طبایع ما باعث خروج سموم و ویروس های بیماری زا از بدن می شود البته که استفاده از دمنوش های گیاهی موثر تر این فصل ما را در این امر کمک می کند ما در دمینو شما دوستان عزیز را با تعدادی از این دمنوش ها آشنا می کنیم

 دمنوش آویشن و پونه :

یکی از بهترین دمنوش های چهار فصل ایران می باشد که خوشبختانه در هر فروشگاه و عطاری در دسترس می باشد و تی بگ های آن نیز با برند های مختلف وجود دارد .

یکی از خاصیت های این ترکیب شگفت انگیز مکمل دارویی آن استو به تنهایی می تواند مورد استفاده قرار گیرد ما خاصیت هر کدام را معرفی کرده و در انتها خواص این دمنوش ترکیبی را نیز توضیح خواهیم داد .

 

سرشاخه هاي گلدار اين گياه داراي اثر نيرودهنده است و در رديف مغزهاي تلخ قرار دارد . بعالوه چون داراي خاصيت مدر ،مقوي معده ، مسکن اعصاب و قاعده آور است در درمان بيماريهاي مختلف ازآن استفاده مي شود
مصرف دم کرده آن براي درمان نزله هاي مزمن ، آسم ، سرفه و موارد ديگر استفاده مي شود مصرف تازه آن بصورت سبزي به همراه غذا بسيار مفيد است . معده را تقويت مي کند وبراي تقويت ديد چشمن افع است
مخلوط نيمکوب سرشاخه اين گياه را با مر يم گلي وبابونه درون پارچه ريخته وبه حالت گرم در دل پيچه ها ،رماتيسم وغيره بر روي محل درد ناک قرار مي دهند .
از اسانس گياه در تهيه مواد عطري استفاده مي شود و داراي اثر التيام دهنده و ضد عفوني کننده مي باشد .
بايد توجه داشت که مصرف زياد از حد دم کرده ، شديداً قلب را تحريک مي کند . اسانس آن هم نيز به همين صورت بايد به مقادير کم مورد استفاده درماني قرار گيرد .
اشکال دارويي : دم کرده 01 تا 11 گرم سرشاخه گلدار گياه به مقدار 3فنجان در روز قبل از غذاهاي ظهرو شب – گرد گلهاي خشک گياه به مقدار گرم درروز 1تا 1 – مشمعع گرم حاصل از نيمکوب سر شاخه گلدار گياه و پماد ساخته شده ازگياه براي پانسمان وضدعفوني کردن زخمها وجلوگيري از آلودکي وا لتيام آنها استفاده مي شود .
محل رويش :گونه هاي مختلف اين گياه در مناطق مختلف ايران ازجمله بندر ارتفاعات هرمزگان ،شهرهای استان فارس ارتفاعات منجيل، اراک ،کردستان ،کرمانشاه ،دامنه هاي جنوبي البرز و .مي رويد

امتیاز بدهید

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

Your email address will not be published.


 • آخرین مقالات

  آخرین اخبار منتشر شده

 • مدیران شرکت دمی نو از سال ۱۳۷۳ در بازار تهران در زمینه زعفران و فروش دمنوش های گیاهی آغاز به کار کرده و از سال ۱۳۹۹ کادر خود را توسعه داده و برند دمی نو را پایه گذاری کرده. با بیش از چهار سال سابقه خدمت به مشتریان در زمینه فروش دمنوش و قهوه و لوازم جانبی را دارا میباشد و برند دمی نو را به ثبت رسانده است.

  تهران_پونک _بالاتر از میدان پونک _نبش خیابان هفتم_ساختمان نوروزی_پلاک ۳۱۳_طبقه۲_واحد۵

  کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت دهکده نواوران دمنوش می باشد

  دمی نو

  فروشگاه قهوه، دمنوش و لوازم دم آوری

  بستن

  کالاها

  دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
  user

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • موجودی
  • وزن
  • طول
  • اطلاعات
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه