کالاها

دسته بندی ها

تاثیر قهوه بر رابطه جنسی و بهبود نعوظ در مردان

جدول محتوا نمایش

تاثیر قهوه بر رابطه جنسی و زناشویی چیست؟

قهوه چه تاثیری بر میل جنسی دارد؟ قهوه به عنوان یکی از پرطرفدار ترین نوشیدن های جهان منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست. این ترکیبات به بدن کمک می‌کنند تا با آسیب‌های اکسیداتیو مقابله کند، سیستم ایمنی را تقویت کرده و به پیشگیری از بیماری‌های مزمن کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف قهوه می‌تواند عملکرد قلب و عروق را بهبود بخشد و حتی خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند دیابت نوع 2 و بیماری‌های کبدی را کاهش دهد.اما یکی از جنبه‌های کمتر شناخته شده قهوه، تأثیر مثبت آن بر عملکرد جنسی است. کافئین موجود در قهوه می‌تواند جریان خون را بهبود بخشد، که این امر می‌تواند به افزایش استقامت و بهبود عملکرد جنسی کمک کند.

قهوه می‌تواند با افزایش سطح انرژی و کاهش احساس خستگی، به افزایش میل جنسی و بهبود کیفیت زندگی جنسی افراد کمک کند.در نهایت، نوشیدن قهوه نه تنها به خاطر لذت بردن از طعم و عطر آن، بلکه به دلیل تأثیرات مثبتش بر سلامت جسمی و روانی، انتخابی هوشمندانه برای شروع روز یا افزایش تمرکز در طول روز است. بنابراین، دفعه بعدی که فنجانی قهوه می‌نوشید، می‌توانید از همه فوایدی که این نوشیدنی محبوب برای شما به ارمغان می‌آورد، لذت ببرید.  در این زمینه، مطالعات گوناگونی انجام شده است که در این مطلب از سایت دمی نو قصد داریم تا به آن بپردازیم.

تاثیر قهوه بر رابطه جنسی چیست؟

ارتباط بین قهوه و رابطه جنسی

نوشیدن قهوه قبل از رابطه جنسی می‌تواند تأثیرات جالب و مثبتی داشته باشد که برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. تأثیرات قهوه بر عملکرد جنسی به دلیل ترکیبات مختلف آن به ویژه کافئین، بسیار متنوع و مفید است. بیایید به چند دلیل که چرا قهوه و رابطه جنسی می‌توانند ترکیب خوبی باشند، بپردازیم:

افزایش انرژی و هوشیاری: کافئین موجود در قهوه می‌تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد و خستگی را کاهش دهد. این امر می‌تواند به شما کمک کند تا در طول رابطه جنسی استقامت بیشتری داشته باشید و عملکرد بهتری از خود نشان دهید.

بهبود جریان خون: کافئین می‌تواند باعث گشاد شدن عروق خونی شود، که این امر می‌تواند جریان خون به نواحی تناسلی را افزایش دهد و به تحریک و برانگیختگی بهتر کمک کند.

افزایش تمرکز و هوشیاری: قهوه می‌تواند تمرکز و هوشیاری ذهنی شما را افزایش دهد، که این امر می‌تواند به شما کمک کند تا به احساسات و نیازهای شریک جنسی خود توجه بیشتری داشته باشید و تجربه‌ی جنسی لذت‌بخش‌تری ایجاد کنید.

کاهش استرس: برخی مطالعات نشان داده‌اند که قهوه می‌تواند میزان استرس را کاهش دهد و احساس آرامش بیشتری به شما بدهد. این آرامش می‌تواند به بهبود کیفیت رابطه جنسی کمک کند، زیرا استرس یکی از عوامل اصلی کاهش میل جنسی است.

تقویت خلق و خو: نوشیدن قهوه می‌تواند باعث ترشح هورمون‌های خوشحالی مانند دوپامین شود، که این امر می‌تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و شما را برای یک تجربه جنسی مثبت‌تر آماده کند.

زمان‌بندی مناسب: همانطور که ساتوری مدرون، متخصص سکسولوژیست و مشاور تغذیه اشاره می‌کند، بهترین زمان برای نوشیدن قهوه حدود 15 دقیقه تا دو ساعت قبل از رابطه جنسی است. این زمان‌بندی می‌تواند به شما کمک کند تا از خواص تقویت جنسی قهوه بیشترین بهره را ببرید.

به هر حال، میل جنسی و تجربه جنسی هر فرد منحصر به فرد است و ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد. در حالی که قهوه می‌تواند به بهبود انرژی و تمرکز شما کمک کند، ارتباط و تمرین همواره کلیدهای اصلی برای یک رابطه جنسی موفق هستند. بنابراین، تجربه‌ی خود را با امتحان کردن زمان‌بندی و مقدار مصرف قهوه پیدا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ارتباط بین قهوه و رابطه جنسی در زنان

 

مطالعه‌ای که در سال 2010 در دانشگاه تگزاس در آستین انجام شده و مورد بررسی قرار گرفت و مشخصاً تأثیر کافئین بر سطح برانگیختگی زنان را مورد مطالعه قرار داد. این تحقیق وضعیت فیزیکی برانگیختگی زنان را قبل و بعد از مصرف کافئین در حضور یک محرک شهوانی اندازه‌گیری کرد.نتایج این مطالعه نشان داد که کافئین به عنوان یک ماده محرک می‌تواند ضربان قلب و فشار خون را افزایش دهد، که این تغییرات فیزیولوژیکی ممکن است به تسهیل برانگیختگی دستگاه تناسلی کمک کنند. به عبارتی، مصرف کافئین می‌تواند به افزایش برانگیختگی جنسی منجر شود.

با این حال، ساتوری مدرون، متخصص سکسولوژیست و مشاور تغذیه، تأکید می‌کند که میل جنسی و برانگیختگی بسیار پیچیده‌تر از صرفاً افزایش جریان خون به اندام‌های تناسلی است. عوامل متعددی مانند تجارب شخصی، هورمون‌ها و عوامل روانی نیز در تحریک و میل جنسی نقش دارند.مدرون معتقد است که آنچه که افراد را به یک معشوق خوب تبدیل می‌کند، برای هر کسی متفاوت است و فقط به میل جنسی یا برانگیختگی فیزیکی محدود نمی‌شود. بنابراین، هر چند که کافئین می‌تواند برانگیختگی را افزایش دهد، اما به تنهایی کافی نیست و بسیاری از عوامل دیگر نیز در کیفیت و رضایت از رابطه جنسی نقش دارند.

پیشنهاد ویژه: دانه قهوه

قهوه اختلال نعوظ را کاهش دهد

اختلال نعوظ (ED) یکی از مشکلات رایج جنسی در مردان است و تقریباً 30 میلیون مرد تنها در ایالات متحده با این مشکل مواجه هستند. اما تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف کافئین می‌تواند بهبودی در این وضعیت ایجاد کند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس در هیوستون، مصرف روزانه دو تا سه فنجان قهوه باعث کاهش شیوع ED میشود.

مصرف قهوه تأثیرات مثبتی بر روی سطح تستوسترون، به عنوان یک هورمون مهم در کنترل میل جنسی مردان دارد. افزایش سطح این هورمون می‌تواند تنظیم کننده‌ برای میل جنسی باشد. این یافته‌ها نشان می‌دهند که ارتباط مثبتی بین مصرف قهوه و میل جنسی در مردان وجود دارد و مصرف قهوه باعث بهبود وضعیت‌ جنسیی مردان میشود.

بهبود عملکرد ورزشی با قهوه

در مطالعه‌ای که در سال 2017 توسط دانشگاه سائوپائولو انجام شد، محققان به نتایج جالبی درباره تأثیر کافئین بر عملکرد ورزشی دوچرخه‌سواران رسیدند. این تحقیق نشان داد که مصرف کافئین می‌تواند عملکرد ورزشی افراد را در سراسر بدنشان افزایش دهد.اثر محرک کافئین بر سیستم عصبی مرکزی باعث کاهش احساس خستگی شده و همچنین وضوح ذهنی و تمرکز را افزایش دهد.

این موضوع به این معناست که مصرف قهوه باعث میشود که افراد بیشتر و به مدت طولانی‌تری بیدار بمانند و در ورزش‌های استقامتی، این موضوع تاثیرگذار است.رابطه جنسی نیز مانند ورزش استقامتی، به طور فیزیولوژیکی به استقامت بدنی و ذهنی نیاز دارد. از این جهت به دلیل تأثیرات محرکی کافئین بر کاهش خستگی و افزایش تمرکز، برخی از مصرف‌کنندگان قهوه احساس میکنند که این ماده به بهبود عملکرد و استقامت در فعالیت‌های جنسی شان کمک می‌کند.

کاهش استرس با مصرف قهوه

احساس استرس بدون شک می‌تواند تأثیرات منفی زیادی بر روی رابطه جنسی و سلامت جنسی به طور کلی داشته باشد. این امر می‌تواند باعث کاهش لذت و رضایت در تجربه رابطه جنسی شود.

اما مقابله با سطوح استرس می‌تواند برای افرادی که به دنبال رابطه جنسیی با رضایت بیشتر هستند، تغییرات مثبتی به همراه داشته باشد. مصرف قهوه ممکن است به عنوان یک راه حل برای کاهش سطح استرس مطرح شود. این نشان می‌دهد که بین مصرف قهوه و رابطه جنسی می‌تواند ارتباط مثبتی وجود داشته باشد. شواهد نشان می‌دهد که مصرف متعادل کافئین ممکن است اثرات منفی استرس مزمن را کاهش دهد.

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که مصرف کافئین ممکن است ارتباطی با مقاومت در برابر افسردگی و از دست دادن حافظه داشته باشد. این نتایج نشان می‌دهد که قهوه و مصرف کافئین می‌تواند به عنوان یک ابزار برای مقابله با استرس و حتی تأثیرات آن بر سلامت روانی و جسمی فرد موثر باشد.

تاثیرات قهوه بر رابطه جنسی

مصرف قهوه و کاهش افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است تأثیراتی بر میل جنسی و رضایت جنسیتی خود تجربه کنند. یک مطالعه انجام شده در سال 2018 نشان داد که افراد مبتلا به افسردگی ممکن است دچار اختلالاتی در عملکرد جنسی و باورهای نادرست درباره رابطه جنسی شوند.

با این حال، اخبار خوب این است که مطالعات نشان داده است که مصرف قهوه می‌تواند به شادابی و خوشحالی فرد کمک کند. افرادی که قهوه می‌نوشند، به نسبت کسانی که این نوشیدنی را مصرف نمی‌کنند، از حالت خوبی خود لذت می‌برند. اگرچه سایر منابع حاوی کافئین مانند نوشابه‌های گازدار یا قهوه با شیر و قند بیش از حد مصرف، با خطر افسردگی ارتباط دارند، اما مصرف معقول یک فنجان قهوه این خطر را کاهش می‌دهد و ارتباط مثبتی بین مصرف قهوه، افسردگی و رابطه جنسی مشاهده شده است.

مطالعه بیشتر: معرفی انواع قهوه

هوشیاری بیشتر با مصرف قهوه

هیچ چیز بهتر از عشق نمی‌تواند توجه و احساسات را به چالش بکشد. با این حال، قهوه و رابطه جنسی موضوعاتی هستند که در زمره اولویت‌های متفاوت قرار می‌گیرند. یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه در سال 2014 نشان داد که مصرف کافئین می‌تواند قدرت ذهنی، حافظه کلامی، و دامنه تمرکز را افزایش دهد. نوشیدن قهوه می‌تواند به بیداری ذهن، افزایش هوشیاری، بهبود زمان واکنش و استقامت ذهنی کمک کند.

با این وجود، آنچه که یک رابطه عاشقانه عالی را واقعاً بهتر می‌کند، هیچوقت به یک فنجان قهوه صبحگاهی یا بعد از ظهر بستگی ندارد. به عقیدهٔ مادرون: “رابطه جنسی تجربه‌ای فردی است و روی تخت‌خواب، چیزی که ما را در 28 سالگی راضی می‌کند، با آنچه ما را در 68 سالگی راضی می‌کند، متفاوت است.” نکته مهم این است که در یک رابطه، سازگاری، برقراری ارتباط و آمادگی برای امتحان کردن چیزهای جدید، مانند یک نوشیدنی جدید در فهرست منوی یک کافه، بسیار اهمیت دارد.

مصرف قهوه و بهبود اختلال نعوظ

اختلال نعوظ یا Erectile Dysfunction (ED) به ناتوانی یا ناتوانی در دستیابی یا حفظ نعوظ کافی برای انجام فعالیت جنسی گفته می‌شود. این مشکل به شدت با سلامتی جسمی و روانی فرد مرتبط است. اعتلالاتی نظیر کاهش جریان خون به عضو تناسلی، آسیب عصبی ناشی از حوادث مانند سکته مغزی، ام‌اس، یا حتی دیابت، از مهمترین علل شایع برای ED هستند.

همچنین، عواملی مانند استرس، افسردگی، اضطراب و حتی آسیب‌های تروماتیک می‌توانند به وقوع ED کمک کنند. عوامل خطر شامل سن بالا، مصرف الکل و مواد مخدر، سیگار کشیدن، چاقی، کمبود ورزش، کمبود خواب، سلامت قلب و عروق ضعیف (کلسترول بالا یا فشار خون بالا) می‌شوند. این اختلال بسیار رایج است و در تمام طول عمر، حدود یک نفر از هر 10 مرد از این مشکل رنج می‌برد، حتی در جوانی‌ها نیز ممکن است رخ دهد.

بهبود رابطه جنسی با مصرف قهوه

رابطه قهوه و ED چیست؟

استفاده متعادل از کافئین باعث تاثیرات مثبتی در افراد شده و میتواند به عنوان یک عامل موثر در بهبود نعوظ در مردان محسوب شود. یک تحقیقات در سال 2021 نشان داد که مصرف دو تا سه فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به اختلال نعوظ را کاهش میدهد.

با این حال، مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند عوارض جانبی نظیر اضطراب، اختلال در خواب، سردرد و تپش قلب را ایجاد کند که ممکن است بر سلامت کلی شما تأثیر منفی داشته باشد و باعث مختل شدن عملکرد جنسی شود. اما همانطور که اشاره شد، نوشیدن مقدار معقولی از قهوه یا کافئین در روز باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی شده و حتی برای کاهش خطر ابتلا به اختلال نعوظ  در مردان نیز مفید است .

بهبود نعوظ در مردان با مصرف قهوه

نوشیدن مقدار متعادلی از قهوه در روز، علاوه بر افزایش انرژی، به سلامت و باروری مردان نیز کمک میکند. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف دو تا سه فنجان قهوه در روز می‌تواند به مردان کمک کند تا نعوظ راحت‌تری داشته باشند.مطالعه ای حاکی از آن است که مردانی که روزانه بین 85 تا 170 میلی‌گرم کافئین مصرف می‌کنند، با 42 درصد کمتر از مشکلات اختلال نعوظ روبرو می‌شوند و روابط جنسی بهتری دارند.

همچنین، مردانی که بین 171 تا 303 میلی‌گرم کافئین مصرف می‌کنند در مقایسه با 39 درصد کمتر از افرادی که کافئین مصرف نمی‌کنند مشکلات و اختلالات جنسی کمتری را تجربه میکنند. این تأثیر به دلیل ویژگی‌های کافئین که موجب شل شدن شریان‌ها و ماهیچه‌های صاف آلت تناسلی می‌شود باعث افزایش جریان خون به منطقه و بهبود عملکرد نعوظ می‌شود.

مصرف قهوه و بهبود باروری در مردان

تحقیقات در حوزه مصرف کافئین و تأثیرات آن بر باروری مردان گوناگون است. با این حال مطالعات بیشتری حاکی از ارتباط مثبت میان مردان، مصرف قهوه و رابطه جنسی است. بر اساس مطالعات، کافئین موجود در نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های انرژی‌زا تأثیری منفی بر باروری مردان دارد.بررسی دیگر نشان داد که مصرف کافئین بر عملکرد باروری مردان تأثیر مثبتی دارد. با این حال تعیین دقیق تر تأثیر کافئین بر باروری مردان نیاز به تحقیقات بیشتری است

افزایش تستوسترون با نوشیدن قهوه

کافئین علاوه بر افزایش سطح انرژی، در مردان بر سطح تستوسترون تاثیر دارد.. تحقیقات نشان می‌دهد که مردانی که به طور منظم قهوه یا کافئین مصرف می‌کنند، سطح تستوسترون بیشتری نسبت به افرادی که این ماده را مصرف نمی‌کنند، دارند.

مطالعه ای نشان داد که مصرف بیش از 4 میلی گرم قهوه قبل از ورزش باعث افزایش سطح تستوسترون در ورزشکاران می‌شود. جویدن آدامس حاوی کافئین ممکن است سطح تستوسترون را تا 14٪ افزایش دهد. این یافته‌ها نشان می‌دهند که مصرف کافئین ممکن است به عنوان یک عامل مؤثر در افزایش سطح تستوسترون در بدن افراد دخیل باشد.

مطالعه بیشتر: انواع قهوه اسپرسو

فواید قهوه برای قلب

قهوه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن، به بهبود سلامت قلب و کاهش خطر نارسایی قلبی کمک میکند. تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه با کاهش خطر نارسایی قلبی مرتبط است.قهوه دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌تواند از رگ‌های خونی محافظت کرده و آسیب‌های ناشی از کلسترول را به قلب کاهش دهد. قهوه به دلیل خواص آنتی اکسیدانی آن باعث گردش بهتر خون در بدن شده، جریان خون را در آلت تناسلی بهبود بخشیده و به نعوظ بهتر جنسی در مردان کمک میکند.

عوارض جانبی مصرف زیاد قهوه

با وجود فواید قهوه برای سلامت،صرف آن باید معتدل و به میزان کافی باشد. کافئین موجود در قهوه در صورت مصرف بیش از حد، باعث بروز عوارض جانبی در بدن می شود. این عوارض شامل اضطراب، پریشانی، سردرد، دشواری در خوابیدن، افزایش ضربان قلب، ناراحتی معده و وابستگی می‌شود. بنا به توصیه سازمان غذا و دارو توصیه میشود که مصرف کمتر از 400 میلی‌گرم (حدود چهار تا پنج فنجان قهوه) قهوه در روز مناسب است.

مقایسه قهوه و  نوشیدنی های انرژی زا

مصرف کافئین در قهوه به طور کلی مشکلی برای افراد ایجاد نمیکند اما نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌توانند باعث بروز مشکلات متعدد شده و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌توانند به اختلال نعوظ کمک کنند. اگرچه مصرف کافئین قبل از رابطه جنسی ممکن است انرژی فراهم کند، اما مضرات طولانی‌مدت آن ممکن است بیشتر باشد.

استفاده مداوم از نوشیدنی‌های انرژی‌زا باعث افزایش خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی، اختلالات خواب، مشکلات دندانی، چاقی و کمبود کلسیم در بدن میشود. این مشکلات به دلیل مصرف طولانی‌مدت نوشیدنی‌های انرژی‌زا و تاثیرات مخرب آن بر روی سلامت جسمی افراد می باشد.

بهبود توان جنسی با مصرف قهوه

تاثیر قهوه بر قوای جنسی چیست؟

استفاده از قهوه سطح انرژی را افزایش داده و باعث استقامت فیزیکی میشود. مصرف قهوه همچنین انتقال دهنده‌های عصبی مرتبط با خلق و خوی بالا را افزایش می‌دهد که این عوامل در به بهبود زندگی جنسی موثرند.با این حال، برای بهره مندی از مزایای قهوه و تاثیر مثبت آن در بهبود رابطه جنسی نیازی به نوشیدن یک پارچ قهوه نیست! نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه، 45 دقیقه قبل از فعالیت جنسی به بهبود اختلال نعوظ، افزایش تستوسترون و ایجاد انرژی لازم برای تجربه جنسی مثبت کمک میکند.

علاوه بر مصرف قهوه، اصلاحاتی در سبک زندگی می‌توانند به بهبود رابطه زناشویی کمک کنند. به طور مثال، داشتن خواب منظم و کافی، ورزش منظم، تغذیه سالم با مصرف میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین، محدود کردن مصرف الکل و مشاوره برای مدیریت استرس یا اضطراب می‌تواند به بهبود عملکرد جنسی مثبت شما کمک کند.

پیشنهاد ویژه: خرید پودر قهوه

جمع بندی

قهوه به عنوان یک راه طبیعی در بهبود زندگی جنسی شما و کاهش مشکلات مرتبط با اختلال نعوظ محسوب میشود. پژوهش ها نشان می‌دهد که مصرف روزانه قهوه یکی از راه های موثر برای بهبود رابطه جنسی محسوب میشود. علاوه بر این به آثار جانبی کافئین و قهوه و مصرف بیش از حد آن پرداختیم.

سایت دمی نو به عنوان سایت فروشگاهی قهوه، انواع قهوه، قهوه فوری، دانه قهوه، پودر قهوه، کپسول قهوه و لوازم دم آوری قهوه را با قیمت های مناسب به فروش میرساند. جهت اطلاع از قیمت انواع دانه های قهوه کافیست که وارد بخش فروشگاه دمی نو شده و با استعلام قیمت، از قیمت انواع دانه های قهوه با خبر شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

Your email address will not be published.


 • آخرین مقالات

  آخرین اخبار منتشر شده

 • مدیران شرکت دمی نو از سال ۱۳۷۳ در بازار تهران در زمینه زعفران و فروش دمنوش های گیاهی آغاز به کار کرده و از سال ۱۳۹۹ کادر خود را توسعه داده و برند دمی نو را پایه گذاری کرده. با بیش از چهار سال سابقه خدمت به مشتریان در زمینه فروش دمنوش و قهوه و لوازم جانبی را دارا میباشد و برند دمی نو را به ثبت رسانده است.

  تهران_پونک _بالاتر از میدان پونک _نبش خیابان هفتم_ساختمان نوروزی_پلاک ۳۱۳_طبقه۲_واحد۵

  کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت دهکده نواوران دمنوش می باشد

  دمی نو

  فروشگاه قهوه، دمنوش و لوازم دم آوری

  بستن

  کالاها

  دسته بندی ها

  • ورود با پیامک
  • ورود با رمز
  user

  زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • امتیاز
  • قیمت
  • موجودی
  • موجودی
  • وزن
  • طول
  • اطلاعات
  برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
  مقایسه