Iconly/Bulk/Close Square بستن

کالاها

دسته بندی ها

کالاها

دسته بندی ها

detail-blog
25 اردیبهشت 1402

17 شهر و دمنوش آن ها

17 شهر و دمنوش آن ها :

به شهرها و استان های مختلف ایران سرسبزمون سر میزنیم و راجب گیاهان دارونی دمنوش ها ی ان ها اطلاعات کسب میکنیم با این سفر به 17 شهر و دمنوش آن ها با ما همراه باشید 

چای ترش استان سیستان و بلوچستان
استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران و در مجاورت دریای عمان قراردارد. این استان آب و هوایی گرم دارد و مناسب رشد گیاهان و میوه های فراوانی است.
به نقل از مدیر باغبانی جهاد کشاورزی این استان، گیاهان دارویی نظیر چای ترش، اسفرزه، رازیانه، سیاه دانه، زنیان، کتان روغنی، شنبلیله و زیره سبز که از گونه‌های مقاوم به خشکی هستند در زمین‌های کشاورزی سیستان کشت شده است.

گواوا معروف به زیتون محلی، میوه‌ای منحصر به مناطق گرمسیری است که عمدتا در شهرستان‌های نیکشهر، چابهار، سرباز و کنارک این استان تولید و برداشت می‌شود. گیاه چای ترش بومی آفریقا و مناسب کشت در هوای گرم و استوایی است.

این گیاه در مناطق مختلفی از جهان از جمله: ایران، هند، چین، تایلند، مالزی، آمریکای جنوبی و … کشت می شود. گیاه چای ترش بومی آفریقا و مناسب کشت در هوای گرم و استوایی است. این گیاه در مناطق مختلفی از جهان از جمله: ایران، هند، چین، تایلند، مالزی، آمریکای جنوبی و … کشت می شود.

 

پرسیاوشان و علف لیمو استان هرمزگان
استان دیگه از استان هرمزگان در جنوب ایران و در جوار خلیج همیشه فارس قرار دارد. زنبیل‌گردانی، قربانی برای بارش باران و نوروز صیاد، وروزخوانی، سیزده به‌در، روز سفره‌ی اموات و سر زدن به گورستان از جمله آداب و رسوم این منطقه است.
از گیاهان دارویی استان هرمزگان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
علف لیمو، پرسیاوشان، خارشتر، آلوئه ورا، خرزهره، پیچک، کرچک، ارس، چوبک و بنه، سپستان.

میوه های استان هرمزگان: خرما، انبا، کنار، گارزنگی، زیتون محلی، ( گلابی وحشی )، هندوانه، خیارسبز، سیب محلی بشاکرد و ….
پرسیاوشان چند ساله معمولا در نقاط مرطوب، سایه دار و کم نور می روید. این گیاه در نواحی مدیترانه، اروپا، آمریکای جنوبی و ایران رشد می کند. در ایران پرسیاوشان با کیفیت را می توان در استان هرمزگان یافت. علف لیمو یک گیاه چند ساله با برگ های نازک و طولانی است که بومی بسیاری از کشورهای آسیایی است. بهترین نوع این گیاه در هرمزگان کشت می شود.

به لیمو استان فارس
استان فارس در جنوب غرب ایران واقع شده است. تنوع آب و هوایی استان فارس این استان را مستعد پرورش انواع محصولات زراعی، باغبانی و گیاهان دارویی کرده است.

گیاهان دارویی این استان از تنوع زیادی برخوردارند که ما در اینجا به قسمتی از آنها اشاره می کنیم: بارهنگ، گل ختمی، نعنا، به لیمو، آویشن، گل ارغوانی، سدر، خاکشیر و … . استان فارس با دارا بودن آب و هوای متعادل تولید کننده ی میوه های بسیاری در کشور است. به لیمو درخچه ای از خانواده شاهپسند است. این گیاه بومی آمریکای جنوبی بوده و به‌طور طبیعی رویش آن در آرژانتین، شیلی و پرو گزارش شده‌است و از آن جا به سایر نقاط جهان از جمله ایران آمده ‌است و کشت می‌شود.

به لیمو جهرم زبان زد تمام ایران است، که ما در دمنوش های دمی نو از بهترین و با کیفیت ترین به لیمو فارس استفاده کرده ایم.

 

عناب و گیاه زنیان استان خراسان جنوبی
خراسان جنوبی با مردمان مهربان و خونگرم خود در شرق ایران و در مرز با افغانستان قرار دارد و دارای آب و هوای خشک و بیابانی است.

بیرجند، قاینات، طبس، فردوس، نهبندان، سرایان، سربیشه، درمیان، بشرویه، خوسف و زیرکوه شهرستان‌های استان خراسان جنوبی‌ هستند. گیاهانی مثل زیره سبز، مرزه، ختمی، رازیانه، زنیان، نعنا، آویشن، آلوئه‌ورا، نعناع فلفلی، مریم‌گلی، شوید، خاکشیر به صورت آبی کشت می‌شوند.

این استان رتبه اول تولید محصولات باغی عناب و زرشک و رتبه دوم زعفران را در سطح کشور داراست. عناب میوه ی درخت کوچکی است که ارتفاع آن تا 10 متر نیز می رسد. میوه عناب هم به صورت تازه مصرف می شود و هم به صورت خشک. عناب خشک بهتر از عناب تازه است و طبیعت معتدل متمایل به سرد دارد .

حرارت بدن را فرو می نشاند و خنک است، عناب تازه مانند میوه های دیگر مصرف می شود و اثر ملین دارد . برزیل، تایلند، تایوان، عربستان، چین، پاکستان و… جزء تولیدکنندگان عناب در جهان هستند. زنیان گیاه علفی یک ساله، به ارتفاع 30 تا 90 سانتی متر است که به شکل خودرو در نواحی شرقی هند، ایران و مصر می روید. نام های دیگر این گیاه نیسون بری، کمون حبشی، اجوان، اسپری کای است. ما در دمی نو با خرید این محصول از کشاورزان نمونه، همواره سعی کرده ایم بهترین دمنوش ها را ارائه دهیم.

 

زیره کرمان
استان کرمان در جنوب شرقی فلات مرکزی ایران قرار دارد. کرمان در گذشته نام‌های دیگری چون کجاران، کرمانیا، کارمانا و گواشیر داشته‌است. زیره، آنغوزه، اسطوخودوس، گشنیز، گز شهداد، حنا و بیدمشک از گیاهان دارویی این استان است. زیره گیاهی است که به صورت بوته‌ای رشد می‌کند و جزء خانواده چتریان است.

مصرف این گیاه قدمتی طولانی به فاصله‌ای حدود چندین هزار سال قبل دارد. زیره شهر بم در کرمان بهترین کیفیت را دارد که ما در دمنوش های ترکیبی خود از آن استفاده می کنیم.

نعنا فلفلی اصفهان
استان اصفهان در بخش مرکزی ایران در جلگه ای حاصلخیز و پربرکت واقع شده و به طور خلاصه می توان گفت اکثر شهرها و روستاهای آن حاصل جریان زاینده رود است.

گیاهان دارویی از جمله نعنا فلفلی، شیرین‌بیان، سیر، موسیر، به‌لیمو، خاکشیر، اسطوخودوس، همیشه‌بهار، بادرنجبویه، گاوزبان، زیره و غیره به صورت پراکنده در تمام شهرستان‌های استان کشت می‌شود. نعنا فلفلی ازخانواده نعناعیان بوده و گیاهی است علفی و چند ساله که دارای ساقه‌های چهارگوش و گلهای بنفش روشن که به صورت خوشه‌های مرکب می باشد .

نعنا فلفلی اصفهان بیشترین ماده ی موثره را در خود دارد که همین امر باعث انتخاب این محصول در دمی نو شده است.

مرزنجوش یزد
استان یزد در مرکز ایران در قلمرو سلسله جبال مرکزی ایران قرار دارد. آب و هوای استان یزد به علت قرار داشتن بر روی کمربند خشک جهانی دارای زمستانهای سرد و نسبتاً مرطوب و تابستانهای گرم و طولانی و خشک است.

مرزنجوش، هندوانه ابوجهل، مورد، گلپر، گلرنگ، کاکوتی، ریواس، درنه، خارشتر، خاکشیر، ختمی بری، خرفه، پنیرک قرمز و … از جمله گیاهان دارویی کشت شده در یزد است. مرزنجوش یک گیاه معطر از خانواده نعنا بوده که منشا آن از مصر و عربستان است. نام‌های دیگر این گیاه مرزنگوش، مرزه گوش، مردگوش، ریحان داود، عنقر، سومق و چند نام دیگر است. مرزنجوش یزد سرشار از خواص بی نظیریست که شما می توانید در دمنوش های دمی نو از آن بهره ببرید.

رزماری خوزستان
خوزستان به دو منطقه‌ی جلگه‌ای و کوهستانی تقسیم می‌شود. بزرگ‌ترین روخانه‌ی ایران یعنی کارون در این استان جاریست. خوزستان در شمال کوه‌های برف‌گیر دارد و از جنوب به آب‌های خلیج‌فارس می‌رسد.

مهم‌ترین گیاهان داروئی کشت‌شده در استان رزماری، لیمو، بِه، نعنا، فلفل، گل‌گاوزبان، آویشن، بادرنجبویه، اسطوخودوس، بابونه، آلوئه‌ورا، مورد معطر، شوید، زوفا، چای ترش، همیشه بهار و مرزه خوزستانی است.

اکلیل کوهی با نام عمومی رزماری گیاهی است علفی، پایا، دارای ساقه‌ای چوبی به ارتفاع نیم تا یک متر با برگ‌های سبز، دائمی و بسیار معطر، متقابل با کناره برگشته، باریک و دراز و نوک تیز. بهترین رزماری ایران که در خوزستان با بیشترین ماده موثره یافت می شود، جزء ترکیبی در دمنوش های دمی نو است.

شیرین بیان کرمانشاه
این استان در دامنه‌های شمال غربی رشته‌کوه زاگرس واقع شده و وجود بافت کوهستانی و دشت‌های مرتفع در بین کوه‌ها، پوشش گیاهی متنوعی را در این استان پدید آورده است.

گیاهان دارویی چون آویشن، ازبوه (مرزه وحشی)، ثعلب و شیرین بیان و گیاهان خوراکی مانند کنگر، ریواس، قارچ های کوهی و … از محصولات گیاهی کرمانشاه هستند. شیرین بیان، یکی از طعم دهنده های مواد غذایی و فراورده های غذایی است. این گیاه بومی جنوب اروپا و آسیا است و به عنوان ” ریشه شیرین ” منسوب است و ریشه شیرینش بسیار شیرین تر از شکر است.

شیرین بیان مصرف شده در دمنوش های دمی نو از بهترین محصولات کرمانشاه است که توسط کشاورزان این استان تهیه می شود.

 

رازیانه همدان
استان همدان در منطقه‌ای کوهستانی و تقریبا در غرب ایران واقع شده است. زمستان‌های سرد و برفی و تابستان‌های معتدل از ویژگی فصل‌های این استان است و تفاوت دمای زیادی بین دو فصل تابستان و زمستان همدان وجود دارد.

رازیانه، گشنیز، گزنه، گیویج،نعنا فلفلی، سنبلتی، گل محمدی زعفران از جمله گیاهان دارویی هستند که در استان همدان کشت می شود. گیاهان رازیانه سبز و سفید، دارای برگ های پر و گل های زرد است. هم پیاز ترد و هم بذر گیاه رازیانه طعم ملایم و شیرینی دارد. با این حال، طعم و مزه بذرها به دلیل داشتن روغن های موجود در آن، قوی تر است. 95% رازیانه کشور در رزن همدان کشت می شود و ما در دمنوش های دمی نو از دست رنج کشاورزان همدانی بهره برده ایم.

 

زعفران و بادرنجبویه خراسان رضوی
استان خراسان رضوی بخش کوچکی از خراسان تاریخیست. در سال 1383 استان خراسان بزرگ به سه استان خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی تقسیم شد. استان خراسان رضوی به طور کلی جزء مناطق نیمه خشک کشور به شمار می‌رود. از نظر دمایی استان خراسان رضوی تابستان‌های گرم و زمستان‌های نسبتا سردی دارد.

این استان مقام نخست کشور در تولید زعفران، رتبه دوم در تولید پسته، رتبه سوم در تولید انار و مقام چهارم کشور در تولید انگور را در اختیار دارد. بادرنجبویه، زیره کوهی، پنیرک، زنیان، سیاه دانه، آویشن باغی، گل گاوزبان، اسطوخودوس و … از جمله گیاهان دارویی کشت شده در خراسان رضوی هستند.

زعفران گیاهی است که از طریق پیاز زعفران رشد می‌کند. پیاز این گیاه، یک پوشال قهوه‌ای رنگ دارد که از آن محافظت می‌کند. بعد از گلدهی، شما با یک گل بنفش با 6 گلبرگ زیبا مواجه می‌شوید که از 3 کلاله قرمز رنگ محافظت می‌کنند. این سه کلاله قرمز همان ماده خوش طعم است که با زحمت فراوان تهیه می‌شود. زعفران در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی از جمله زاوه، تربت حیدریه، تربت جام، تایباد، باخزر، گناباد، نیشابور، بجستان رایج است و این استان مقام اول کشت زعفران را به خود اختصاص داده است.

بادَرَنجبویه یا بادَرَنگْبویه یا وارَنگ‌بو گیاهی است معطر و علفی. این گیاه از راسته لب‌گلی‌ها و تیره نعنائیان است. این گیاه بومی مناطق مدیترانه ای است و در اروپا و آسیا نیز انتشار دارد. و در ایران در مناطق شرقی و شمالی ایران از جمله خراسان رضوی کشت می شود.

 

مریم گلی استان گلستان
استان گلستان در بین استان‌های سمنان، مازندران و خراسان شمالی واقع شده است و هم‌مرز با کشور ترکمنستان است.

گلستان، استانی سرسبز با آب و هوایی معتدل است. مریم گلی، اکلیل کوهی، بابا آدم، به لیمو، رازک، علف سرفه، کیسه کشیش، گل راعی، گل ماهور از جمله گیاهان دارویی استان گلستان به شمار می آیند.

مریم گلی یک گیاه است که از زمان باستان شناخته شده است و همچنین یک گیاه همیشه سبز دائمی که متعلق به خانواده نعناعیان است. این شهر بومی مدیترانه و جنوب شرقی اروپا است و نام علمی آن برگرفته از کلمه لاتین “سالور” است که به معنای “نجات دادن” می باشد. ما در دمی نو مریم گلی مورد استفاده در دمنوش های ترکیبی خود را از دستان پر مهر کشاورزان گلستانی تهیه می کنیم.

 

نسترن کوهی استان سمنان
استان سمنان در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر واقع شده و همین مسئله باعث تنوع جغرافیایی قابل توجه این استان شده است. در بخش‌های شمالی این استان می‌توان از جنگل و کوه بازدید کرد و در جنوب آن مناطق کویری جذابی قرار گرفته‌اند.

از کیاهان دارویی استان سمنان می توان به، نسترن کوهی، سریش، خارشتر، ترنجبین، درمنه دشتی، تلخه، کهورک، گز، اسپند، خرفه و یونجه اشاره کرد. گیاه نسترن درختچه‌ کوچکی است با ارتفاع حداکثر 3 متر و برگ‌هایی شامل پنج تا هفت برگچه دندانه‌‌‌دار که به شکل بیضی نوک‌تیز بوده و گل‌ها به رنگ‌های گلی (قرمز کم‌رنگ)، سفید مایل به گلی و یا سفید هستند. گل نسترن در اکثر نقاط ایران به طور خودرو می‌روید، اما این گیاه در استان سمنان دارای بیشترین ماده ی موثره است.

بومادران استان مازندران
بلندترین کوه ایران، دماوند، در استان مازندران واقع شده است. این استان با استان‌های گلستان، سمنان و تهران همسایه است. بومادران، سنبل الطیب، رزماری، چای کوهی، چای سبز، شاتره، گلپر و بنفشه از گیاهان دارویی مازندران هستند. بومادران یک گیاه علفی چند ساله است و تقریباً تمام قسمت های گیاه از نظر پزشکی مفید هستند. این گیاه که بومی مناطق زیادی در نیم کره شمالی است, هزاران سال قدمت دارد. بومادران مازندرانی از کیفیت خیلی خوبی برخوردار است که ما در دمی نو در ترکیب دمنوش های خود از آن استفاده می کنیم.

گل گاو زبان استان گیلان
استان گیلان از شمال با دریای خزر و کشور آذربایجان از جنوب با استان‌های زنجان و قزوین و از شرق با استان مازندارن هم‌مرز است. آب و هوای این استان معتدل مرطوب است. این گیاه خودرو است که در دامنه کوه های البرز می روید و دارای گونه های زیادی است. اما نوع با کیفیت و درجه یک آن در استان گیلان می روید.

گل گاوزبان گیاهی علفی و یک ساله است که ارتفاع ساقه آن تا 60 سانتی متر می رسد، ساقه آن شیاردار و خاردار و برگ های آن ساده و مخملی، و پوشیده از تارهای خشن است که هنگام چیدن گیاه، گزیدگی ملایمی در دست ها احساس می شود. از اصلی ترین گیاهان دارویی گیلان می توان به گل گاوزبان، زولنگ، فیسالیس، کوله خاس، آقطی سیاه، گل ساعتی و غافث اشاره کرد.

کاکوتی آذربایجان شرقی
آذربایجان شرقی در شمال غربی ایران قراردارد. رود مرزی و خروشان اَرَس و ارتفاعات سَهَند از مشهورترین مظاهر طبیعی این استان هستند. آذربایجان از استان‌های سردسیر و برف‌گیر کشور است.

کاکوتی، بومادران، جعفری وحشی، برنجاسف، کلزا، خردل، کور، گلرنگ و ازمک نمونه کوچکی از گیاهان دارویی استان آذربایجان شرقی هستند. کاکوتی گیاهی کوهی از تیره نعنائیان و با آویشن هم‌خانواده است. به این گیاه آویشن برگ‌باریک نیز می‌گویند. گیاه کاکوتی به صورت خودرو در فصل بهار در آذربایجان رشد می‌کند و به عنوان یک طعم دهنده چایی اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید کاکوتی در بسیاری از نقاط ایران رشد کند اما بیشترین ماده موثره در کاکوتی در منطقه آذربایجان شرقی یافت می شود.

بابونه اردبیل
استان اردبیل که توسط کوه‌های سبلان، طالش و بزغوش احاطه شده است، به‌واسطه‌ی چشمه‌های آب‌گرم فراوانش شهرت دارد. قرارگرفتن میان کوه‌های بلند و برف‌گیر باعث‌ شده این استان جزء استان‌های سرد ایران باشد.

گیاهان دارویی اردبیل تنوع بسیاری دارند که در میان آن ها می توان به، بابونه، پنیرک، گل شیرسنگ، ختمی، کاسنی، بیدمشک و بارهنگ اشاره کرد. بابونه گیاهی دائمی و کوچک با بویی معطر، به ارتفاع تقریباً 30 سانتیمتر است. گل بابونه در یک سطح و در انتهای ساقه و در تابستان رشد می کند. رایج ترین شکل استفاده از گیاه بابونه ، دمنوش است که شما این دمنوش را با بهترین کیفیت می توانید در محصولات دمی نو پیدا کنید.

ما در دمی نو از گیاهان بالا در دمنوش های خود استفاده می کنیم. و تمام مواد اولیه دمنوش های خود را از بهترین محصولات استان ها تهیه می کنیم. این کار چندین مزیت دارد؛ کمک به اقتصاد روستاییان، محصول مرغوب و درجه یک، بیشترین ماده ی موثره، خرید بی واسطه، کمک به شناخته شدن کشاورزان استان های مختلف و محصولی با طعم بی نظیر و کاملا ایرانی.

 

نظرات کاربران

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • تحویل اکسپرس

 • پرداخت در محل

 • ارسال به سراسر کشور

 • ضمانت کالا

 • ارسال فوری در تهران

مدیران شرکت دمی نو از سال ۱۳۷۳ در بازار تهران در زمینه زعفران و فروش دمنوش های گیاهی آغاز به کار کرده و از سال ۱۳۹۹ کادر خود را توسعه داده و برند دمی نو را پایه گذاری کرده. با بیش از چهار سال سابقه خدمت به مشتریان در زمینه فروش دمنوش و قهوه و لوازم جانبی را دارا میباشد و برند دمی نو را به ثبت رسانده است.

تهران_پونک _بالاتر از میدان پونک _نبش خیابان هفتم_ساختمان نوروزی_پلاک ۳۱۳_طبقه۲_واحد۵

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت دهکده نواوران دمنوش می باشد

محصول به سبد خرید اضافه شد

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • موجودی
 • وزن
 • طول
 • اطلاعات
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه